HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Brně se evakuovaly stovky osob

Pondělí 22. června 2026 - V pondělí dopoledne jsme na žádost Policie ČR nasadili jednotky k evakuaci vytyčených ulic a objektů v blízkosti ulice Nádražní v centru Brna. Jednalo se o preventivní opatření v souvislosti s nálezem letecké pumy na nedalekém staveništi. 

 

Do řešení této mimořádné události se zapojily jednotky z 5 brněnských stanic HZS, jednotka Správy železnic a 2 jednotky dobrovolných hasičů.

Z objektů jsme evakuovali přibližně 150 osob a další stovky osob evakuovali policisté. Na ulici Nové sady jsme zřídili evakuační středisko, kde lidé našli zázemí ve stínu a mohli se občerstvit - této možnosti využilo přibližně 90 osob.

Akce na místě skončila krátce před 13. hodinou.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

vytisknout  e-mailem