Pieta za zemřelého kolegu příslušníka HZS Jihočeského kraje
Dne 25.6.2026 se všechny prostory SOŠ PO a VOŠ PO zahalily do smutku.
Proběhlo uctění památky kolegy příslušníka HZS Jihočeského kraje, který tragicky zahynul při výkonu služby profesionálního hasiče dne 17.6.2026.
Už od ranních hodin vlály na stožárech smuteční vlajky. Ve 13:00 hodin byla památka zemřelého kolegy uctěna symbolicky minutou ticha nastoupením všech lektorů i posluchačů kurzů ve služebních stejnokrojích u výjezdové techniky, na které byly spuštěny majáky bez zvukového signálu. Všechny vlajky byly staženy na půl žerdi.