SOŠ PO a VOŠ PO  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Absolventi VOŠ PO slavnostně převzali diplomy

V pátek 19. 6. 2026 se uskutečnilo slavnostní vyřazení absolventů VOŠ PO. Tento významný okamžik se konal symbolicky ve výcvikových prostorách oddělení odborné přípravy ve Frýdku-Místku — tedy na místě, kde absolventi během svého studia strávili část odborné přípravy a získávali praktické zkušenosti. 

 

Program byl zahájen českou státní hymnou. Poté následovaly proslovy ředitele SOŠ PO a VOŠ PO plk. Jiřího Fojtíka, jeho zástupce pro oblast vzdělávání plk. Lukáše Poppa a vedoucího oddělení výuky SOŠ a VOŠ plk. Vojtěcha Novotného, kteří absolventům popřáli mnoho úspěchů v jejich další profesní cestě.

Ještě před samotným předáváním diplomů byly oceněny dvě nejlepší absolventské práce. Z rukou ředitele SOŠ PO a VOŠ PO plk. Fojtíka a třídní učitelky kpt. Laštovičkové převzali ocenění Vojtěch Kubíček za práci s názvem „Analýza plochého proudu proudnic HEN“. Vzhledem k jeho nepřítomnosti převzal ocenění v zastoupení vedoucí absolventské práce Mgr. Miroslav Twrdý. Oceněna byla také Mgr. Bc. Sandra Putnová, DiS., za práci „Jazyková podpora polského jazyka pro operátory tísňových linek“.

Následně již jednotliví absolventi přistupovali k převzetí diplomů o absolutoriu VOŠ PO, které symbolicky završily jejich studijní úsilí.

O příjemný hudební doprovod v průběhu slavnostní akce se postarali paní Daniela Veličková a pan Vít Pavlíček ze ZUŠ ve Frýdku-Místku. Závěr setkání patřil slavnostnímu přípitku a občerstvení připravenému Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb z Frýdku-Místku, při kterém byl prostor ke společnému sdílení radosti z dosaženého úspěchu.

Všem absolventům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním i osobním životě.

vytisknout  e-mailem