HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Brně se evakuovaly stovky osob

Pondělí 22. června 2026 - V pondělí dopoledne jsme na žádost Policie ČR nasadili jednotky k evakuaci vytyčených ulic a objektů v blízkosti ulice Nádražní v centru Brna. Jednalo se o preventivní opatření v souvislosti s nálezem letecké pumy na nedalekém staveništi. 

Do řešení této mimořádné události se zapojily jednotky z 5 brněnských stanic HZS, jednotka Správy železnic a 2 jednotky dobrovolných hasičů.

Z objektů jsme evakuovali přibližně 150 osob a další stovky osob evakuovali policisté. Na ulici Nové sady jsme zřídili evakuační středisko, kde lidé našli zázemí ve stínu a mohli se občerstvit - této možnosti využilo přibližně 90 osob.

Akce na místě skončila krátce před 13. hodinou.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Odkazy do noveho okna

evakuace (5)

evakuace (5) 

Detailní náhled

evakuace (6)

evakuace (6) 

Detailní náhled

evakuace (4)

evakuace (4) 

Detailní náhled

evakuace (3)

evakuace (3) 

Detailní náhled

evakuace (2)

evakuace (2) 

Detailní náhled

evakuace (2)

evakuace (2) 

Detailní náhled

evakuace (1)

evakuace (1) 

Detailní náhled

evakuace (1)

evakuace (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem